January 2012

"Ten druhy"

30. january 2012 at 22:52 | Unhappy Soul |  myslienky
Tento úryvok, je z knihy P. Coelho - U řeky Piedra jsem usedla a plakala
(Kto si od tohto Pána s obrovským P ešte nikdy nič neprečítal, CHYBA! Má úžasne, skvelé knihy. Každa jedna vo vás niečo zanechá. Niečo nové sa naučite a niekedy v jeho knihách nájdete odpovede na staré otázky. Jeho knihy majú hĺbku, vždy tam máte plno zakomponovaných citátov a podobne. Fak odporúčam.:))


"Potkal jednou jeden muž starého přítele, který se celý život snažil dostat k penězům, ale bezvýsledně. Budu mu muset dát nějaké
drobné - řekl si muž. Ještě téhož večera se ale náhodou dozví, že jeho starý přítel je bohatý a že zaplatil všechny dluhy, které si v průběhu let nadělal.
Jdou do hospody. kam kdysi chodívali společně, a on platí útratu za všechny. Když se jej ptají, jak se dostal k takovému jmění, odpoví, že až donedávna s ním žil ten Druhý. Kdo je ten druhý? -ptají se všichni. Ten,
kým mě naučili být, ale kým ve skutečnosti nejsem. Ten Druhý věří, že člověk musí celý život hromadit bohatství, aby na stáří neumřel hlady. Tolik o tom přemýšlí a tolik plánuje, že na život začne myslet až ve chvíli, kdy už. jsou jeho dny na tomto světě sečteny. Ale to už je pozdě.
A kdo jsi ty?
Jsem ten. kým je kdokoliv z nás, když jde za hlasem svého srdce. Jsem ten, koho okouzlilo tajemství života, kdo věří na zázraky a cítí radost a nadšení ze všeho, co dělá. Ten Druhý však měl strach ze zklamání, a proto mi nedovoloval jednat.
Existuje přece utrpení - namítají lidé v hospodě.
Existují porážky. Ale těm se nevyhne nikdo. Proto je lepší prohrát
několik bitev. když se bijeme o své sny. než být poraženi či nevědět, za co jsme se bili.
A to je všechno? - ptají se ostatní.
Ano. Když jsem to pochopil, jednoho rána jsem se rozhodl, že
budu takový, jaký jsem vždy v hloubi duše chtěl být. Ten druhý zůstal v pokoji, sledoval mě. ale já jsem ho k sobě už nepustil, třebaže se mi několikrát pokusil nahnat strach a varoval mě před rizikem, které podstupuji, když nemyslím na to. co všechno by se mi v životě mohlo stát.
Jakmile jsem však toho Druhého vypudil ze svého života, začala Boží prozřetelnost konat zázraky. "

Skúste sa nad tým zamyslieť ak vám to nieje celkom jasné, alebo si to prečitajne viac krát.:) Tak čo? Chápete?!:)
Prečo nechávate aby vyhrával vo vás ten "druhý"???!:))

Unity is strength...!!!

30. january 2012 at 22:47 | Unhappy Soul |  myslienky